برش و قیچی

ابزار برش یکی از ابزار بسیار کاربردی در تمامی حرفه ها و هنرها هستند و بدون ابزار برش بسیاری از امور غیر ممکن خواهد ابزار برش انواع گوناگونی دارند و به شکل های گوناگون برای کاربرد های مختلف طراحی و تویلد شده اند یکی از پرکاربرد ترین این ابزالات برش قیچی ها هستند قیچی ها در هنر های مختلفی مانند هنر چرم دوزی ، هنر خیاطی ، هنر نمد دوز ی ، هنر شماره دوزی و غیره کاربرد دارند. قیچی های چرم به دلیل شکل خاص ان ها که دارای دسته های بزرگ و تیغه های کوچک هستند به راحتی از قیچی های معمولی قابل تمییز اند.

قیچی های دیگر قیچی های مورد استفاده در هنر شماره دوزی و گلدوزی هستند که بسیار ظریف اند و برای برش انتهای نخ ها در این دو هنر مورد استفاده اند. 

نوع دیگری از ابزار برش کاتر ها هستند کارتر ها دارای تیغه های آهنی وبدنه های جنس های مختلف اند در صورت کند شدن تیغ های کاتر به راحتی می توان تیغه کند شده را با اهرم انتهای کاتر جدا کرد و از تیغه زیرین با لبه تیز تر استفاده کرد کاتر ها به دو صورت راستن برد و دایره بر در بازار به فروش می رسند.

قیمت کاتر خیاطی بستگی به جنس بدنه و کیفیت تیغه های مورد استفاده دارد و تیغه ها دارای سایز بندی اند و در دو سایز بزرگ و کوچک به فروش می رسند و قابلیت تعویض دارند

کمی صبر کنید...

دسته‌بندی